• Stáhněte si vizitku do mobilu.
    Martin Juroška
    +420 773 170 369
    maser@sakura-massage.cz
   • Tisk

    Baňkování a Gua-Sha    Baňkování, (baňková masáž, nebo také vakuoterapie)


    Baňkování je stará masážní a léčebná technika, jejíž kořeny nepocházejí pouze z oblasti staré Číny, jak se mnoho lidí domnívá, ale i z oblastí starověkého Egypta a Řecka. V Indii se baňkovalo pomocí bambusových rourek a staří Germáni prý používali kravské rohy. O léčebném využití baněk se zmiňovali také antičtí lékaři Galénos a Hippokrates. Stejně jako existuje více druhů baňkování, tak existuje i více druhů baněk - skleněné (ohňové), silikonové a vakuové (plastové). Všechny však pracují na stejném principu - podtlaku.

    Jak vlastně baňkování probíhá? Nejprve je třeba ošetřovanou oblast potřít olejem (nebo alternativním přípravkem) a promasírovat prsty. Olej je důležitý z několika důvodů - snižuje tření při masírování, zvyšuje přilnavost baňky a umožňuje snazší pohyb baňky po těle. Poté se na kritická místa na těle (například svalové zatvrdliny, místa s napětím atd.) přikládají baňky a dle druhu terapie požadovaného účinku se buď nechají určitou dobu působit na jednom místě, nebo se s nimi pohybuje. Po baňkování opět probíhá promasírování prsty.

    Jak působí baňkování na člověka a proč funguje? V baňce se po přiložení na tělo vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí, čímž v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a tím i okysličení dané oblasti.


    Baňkování tedy:
    • prokrví dané místo, zlepší krevní a lymfatický oběh
    • místně uvolňuje svalovou ztuhlost, odstraňuje bolest
    • příznivě působí proti celulitidě
    • nabudí imunitní systém, urychlí látkovou výměnu ve svalech

    Nenechte se mýlit zázračnými formulemi o všeschopnosti baněk (vyléčení, detoxikace, odstranění celulitidy atd. - tyto věci je třeba brát s jistou nadsázkou), baňky jsou však velmi vhodné jako podpůrná alternativa ke všem výše uvedeným problémům a závisí jen na vás, kdy začnete.

    Dlouhodobý podtlak má za následek popraskání jemných vlásečnic, a tím i vzniku malý krevních výronů zřetelných jako podlitina. Tyto podlitiny se během několika dnů vstřebávají (rychlost vstřebávání je individuální, s častějším opakováním aplikace se zkracuje). Doporučuje se do vymizení nevystavovat pokožku přímému slunci, nebo působení v soláriu zvláště při použití třezalkového oleje, který ve spojení s citlivou pokožkou je citlivý na světlo.

    Baňkování je velmi vhodné jako doplněk klasické másáže, v této kombinaci dosahuje nejlepších výsledků v oblasti uvolnění svalstva a odstranění potíží. Uvádí se, že je i vhodnou alternativou při odstraňování problému tzv. "tenisového lokte".    Gua-Sha masáž


    Gua-Sha masáž je bezbolestná a zdraví prospívající forma léčení, která ovšem na těle pacienta zanechá rozsáhlé modřiny. Tolik tedy z recenze o stejnojmenném čínském filmu.

    Co vlastně Gua-Sha je? V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Při masáži se používá destička vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí touto destičkou po naolejovaných částech těla. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. Gua-Sha tedy prokrvuje a prohřívá pokožku. Gua-Sha uvolňuje bloky a ztuhlé svaly. Používá se hlavně na šíji a ramenech. Účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží, šíje a chodidel. Po tomto druhu masáže mohou zůstávat růžové, červené pruhy či petechie (červené tečky).    Obecně o baňkování Gua-Sha masáži


    Pro koho baňky a Gua-Sha není vhodná? Krom obecných zásad, kdy se masáže nedoporučují, není baňkování a Gua-Sha vhodná pro každého - má svá specifika a kontraindikace. Je kontraindikována při plicním, krevním (špatná srážlivost, hemofilie, trombózy) nebo kožním onemocnění (třeba i při popálení kůže), při otevřených ránách, gangréně, křečových žílách (v místě výskytu). Baňkovou masáž a masáž Gua-Sha rovněž nepodstupujte, trpíte-li poruchami srdečního rytmu, jste-li hodně vyčerpaní, při vysokém tlaku nebo v těhotenství.

    Stejně jako baňkování je i Gua-Sha vhodným doplňkem ke klasickým masážím. Chcete-li ovšem druhý den jít na ples v šatech, nebo třeba na pláž v plavkách, zvažte prosím tento typ masáže v jiném termínu.
  •  
 • Komerční odkazy

 • blank
 • blank
 • blank

Google+

Other Links


MASÁŽE V OPAVĚ

Sakura

Sakura, Opava, masáže, zábaly, reflexologie, Trigger points, Dornova metoda, Breussova masáž, lávové kameny, Hot stones,Baňkování, Gua Sha, Kinesiotaping, Tejpy
Sakura-Massage: masážní salon v Opavě - Víc než masáž...
Martin Juroška
maser@sakura-massage.cz
Phone: +420 773 170 369
Address:74601 Opava, Provaznická 284/2
ověřená masáž Martin Juroška recenze sakura massage Dárkové poukazy svatý valentýn Svátek svatého Valentýna valentin Článek o Sakura masáže: Opavský deník Opavský deník Opavský deník Opavský deník Opavský deník Opavský deník masaze v opave masaz opava masáže v Opavě masáž Opava masáže v opavě kvalitní masáže v Opavě strečínk v masérské praxi protahování sakura masáž recenze sakura opava reference trigger points spoušťové body spoustove body